tom

Tomáš Jireček

Můj životní příběh

ovlivňují dvě vrozené vady. Vada srdce, která mi říká, že tu jsme jen na chvíli. Za tu chvíli bychom měli, podle mě, nechat naplno rozkvést svůj potenciál. Druhá vada je nevidomost oka. Díky tomu se na sebe se světem koukáme trochu jinak.

Od té doby, co jsem začal dělat divadelní improvizaci, více jsem přijal svoji jinakost. Proto více jak pět let zkoumám, jak aplikovat principy divadelní improvizace do života, přijmout se, plně se rozvinout a být spokojenější. Život už pro mě není boj, ale skvělá hra.

Praxe a vzdělání

Lektor improvizace

 • Kurzy pro firmy, neziskové organizace, školy i divadelní soubory
 • Univerzita Pardubice, Amalthea, Síť, Cedr, VOŠ Caritas

Sociální pracovník

 • Práce s dětskými kolektivy a pěstounskými rodinami
 • Magistrát města Pardubice, Amalthea, Charita Litomyšl

Výcvik v mediaci

 • Získání dovedností pro práci s lidmi a při řešení konfliktů
 • Asociace mediátorů České Republiky

Divadelní kurzy

 • Absolvent desítek improvizačních a divadelních kurzů
 • Iva Bittová, Jana Machalíková, Eva Spoustová, Fábio Ambrosini, Barbara Santos a další

adrea

Andrea Moličová

Vždycky jsem byla poslušná

Dcera, vnučka, studentka, zaměstnankyně. Prostě hodná holčička, co vystuduje, sežene dobře placenou práci a bude žít tak, „jak se má“. Aniž by někdo řešil, jestli to člověka naplňuje. Na vysoké jsem se ale seznámila s divadelní improvizací, což mi mou poslušnou budoucnost dost zkomplikovalo.

Úspěšně jsem dostudovala a začala pracovat na plný úvazek jako marketingová specialistka. Po půl roce jsem zjistila, že divadelní improvizaci věnuji 90 % volného času a je to právě improvizace, která mě dělá šťastnou.

Impro mě učí nebát se. Dalo mi odvahu skončit s prací, která mě nenaplňuje a začít se živit tím, co nejvíc ovlivňuje můj život a co může ovlivnit i životy ostatních lidí – divadelní improvizací.

Praxe a vzdělání

Lektorka improvizace

 • Kurzy pro firmy, neziskové organizace, školy i divadelní soubory
 • Brammer, ORBIT, eBRÁNA, DELTA

Marketingová specialistka

 • Veškeré aktivity související s public relations
 • eBRÁNA, IMPRO PRAGUE

Divadelní produkční

 • Open Air Program festivalu Divadlo evropských regionů
 • Jazz Goes To Town

Divadelní kurzy

 • Absolventka desítek improvizačních a divadelních kurzů
 • Prof. František Laurin, Ida Kelarová, Jana Machalíková, Yann van den Branden, Jstar Atlanta, Jacob Banigan a další

Ekonomika a management

 • Univerzita Pardubice
 • Fakulta ekonomicko-správní

SVOBODNÁ FIRMA


Improvision jsme se rozhodli budovat jako svobodnou firmu. Začalo tak, že jsme hodiny mluvili o naší vizi, poslání a hodnotách, na kterých celé naše podnikání stavíme. Přišli jsme na to, že principy klasického vnímání podnikání nám nestačí, respektive s nimi nesouzníme. Jsou příliš zkostnatělé a zbytečně složité. Nejde o podstatu věci, ale často o formality, které brzdí firmy v tom, o co opravdu umí.
Zjistili jsme, že to, proč a jak chceme pracovat, je o něčem jiném než jen o zisku, nadřízených a podřízených, docházce, že lidskou bytost nevnímáme jako klienta, zákazníka nebo lidský zdroj, ale jako svobodného člověka, partnera, se kterým chceme společně něco smysluplného vytvářet.

NAŠE POSLÁNÍ


Chceme, aby lidé žili svobodně. Proto jim pomáháme najít svůj talent, aby dělali to, co milují, byli šťastní a zároveň prospěšní společnosti. Rozvíjíme komunikaci, koncentraci, kooperaci a kreativitu. To vše skrz principy aplikované divadelní improvizace. Naše práce je naším snem, a proto ji milujeme. Zažijte ten pocit s námi!

ZODPOVĚDNOST


Vzájemně si nasloucháme a respektujeme se. Zajímají nás potřeby a společně domlouváme, co je opravdu důležité. Naší snahou je, abychom se setkávali s lidmi, kteří se s námi setkat chtějí a cítí potřebu na sobě pracovat. Hrajeme fair play. 
Neříkáme si, jak se mají věci dělat, ale proč je potřeba co udělat. Jakým způsobem? To už je každého věc. Jde nám nejen o svobodu, ale i odpovědnost. Když někdo něco řekne, slovo platí.
Pracujeme s ověřenými nástroji a vyzkoušenou metodikou. Jsme pod supervizí, setkáváme se s lidmi z oboru, se kterými diskutujeme věci, co nás pálí, dále se vzděláváme. 

STRUKTURA


V Improvision nemáme žádnou velkou strukturu. Nedělíme se na šéfa nebo zaměstnance. Práci si nastavujeme tak, aby každý dělal to, v čem má největší talent a je tím pro společnost největším přínosem.
Svoboda a zodpovědnost jsou velká témata. A stále se učíme s nimi být. Je to cesta objevování. Objevování sebe a lidí, se kterými pracujeme. Jde nám nejen o kvalitu práce, ale i o kvalitu vztahů. Oba aspekty musí být v rovnováze. Děláme to, čemu rozumíme a stále se snažíme tomu porozumět ještě více a lépe. Makáme na tom poctivě a zodpovědně.

CO JE IMPRO?

Mrkněte na video. Dozvíte se, co je divadelní improvizace, jak s ní pracujeme a co se s ní dá rozvíjet.

Kontakty

ANDREA MOLIČOVÁ

lektorka kurzů

+420 723 627 790

TOMÁŠ JIREČEK

lektor kurzů

+420 732 419 345

Ozvěte se nám, rádi odpovíme

Facebook

TĚŠÍME SE NA VÁS

my_jsme_Improvision_white_300